Botox

botox

BOTOX

Yaşlanmaya  veya cilt kuruluğuna bağlı çizgilenmeleri hafifletmek veya yok etmek için kullanılan enjeksiyonel bir yöntemdir. Daha çok alın,kaş ortası, göz çevresi ve boyundaki veya dudak çevresindeki kırışıklıklarda kullanılır. Kişinin isteğine bağlı olarak kaş kaldırma veya şekillendirme için de uygulanmaktadır.

Botox uygulanan bölgede, kas bağlantıları bloke olarak kasılmalar önlenmiş ve dolayısıyla uygulanan alanındaki kırışıklık giderilmiş ve gerginlik kazanmış olur. Fakat bu blokaj, belirli bir süre (3-6 ay) için geçerlidir. Bu yüzden botox etkileri, bu süre sonunda kaybolur. Dolayısıyla botox 3-6 ayda 1 uygulanmalıdır. Düzenli botox uygulanması sayesinde mimikler kısıtlanacağı için kırışık oluşumu normal süresinden daha geç olacaktır.

KOLTUK ALTI TERLEMESİ İÇİN BOTOX UYGULAMASI

Koltuk altı terlemesi, özellikle yaz aylarında çoğu insanın en büyük sorunudur. Botox,bu bölgeye yine enjeksiyonel fakat ayrı bir teknikle uygulandığında terleme büyük oranda azalır. Bu bölgede uygulama kasa değil, cilt altına yapılır ve ter bezlerindeki aşırı uyarı bu şekilde azaltılır. Terleme sorunu el ve ayakta da olabilir. Aynı botox uygulaması bu bölgelere de yapılabilir.

MEZOBOTOX

Botoxun tüm yüze mezoterapi teknikleriyle uygulanmasıdır. Bu sayede tüm ciltte lifting yani toparlanma görülür.