Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj, diğer adıyla Mikro Pigment uygulaması; ince, tek kullanımlık ve steril bir iğne ile doğal ve mineral renk pigmentlerinin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesi yöntemidir. Bu renk pigmentleri alerjik değildir ve yüz-vücut kullanımı için tasarlanmış olup katkı ve koku maddesi içermez.

Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir. Kullanılan iğne ve renk pigmentleri tamamen farklıdır. Kalıcı makyajın klinik ortamda ve hijyen kuralları çerçevesinde yapılması gereklidir.

Kalıcı makyaj sayesinde, daha çok kaş, göz çizgisi ve dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılması yanında bazı ufak kusurlar da kapatılabilir, şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece her daim daha düzgün, bakımlı ve genç bir görüntü sağlanabilir.

Ayrıca kalıcı makyaj, cilt renginde pigmentler kullanılarak, yüz veya vücut bölgesindeki LEKELERİ kapatmada da kullanılabilir.

Kalıcı makyaj, yarı kalıcı özelliktedir. Çünkü işlemde kullanılan pigmentler zamanla hücrelerin fagositozu yani parçalayıp yok etme olayı nedeniyle ortalama 2-3 yılda etkilerini kaybeder.

Dr. Gül FENNİBİLEK