Lazer Epilasyon

lazerepilasyon

LEDA EPİ TARAMA DİODE LAZER

FDA onaylı LEDA EPİ diyot lazer, tüm cilt tipleri için konfor ve maximum kinik sonuçlar ile birlikte 50x12mm spot büyüklüğü ve eşsiz tarama teknolojisi sayesinde şu ana kadar bilinen tüm lazer sistemlerinden en az 3 kat daha hızlıdır. Büyük spot başlığı; hızlı homojen ve yüksek penetrasyon derinliği ile, mükemmel bir tedavi imkanı sağlar. Küçük spot ise, küçük alanlarda kullanım kolaylığı sağlar.

Her türlü cilt ve kıl tipine özel kullanım programları vardır. Fraksiyonel epilasyon teknolojisi ve düşük akış modu sayesinde, nazik, hassas ve koyu cilt tiplerinde bile rahatlıkla kullanılabilen konfora sahiptir. Bu sayede daha AĞRISIZ bir lazer tedavisi imkanı sunar. Çok ince ve açık renkli tüylerde bile etkisi çok yüksektir.

Klinik çalışmalar ile LEDA EPİ TARAMA DİYOT Lazer ile epilasyonun tüm cilt tipleri için güvenilir ve uzun ömürlü sonuçlar sağladığı kanıtlanmıştır. Sisteminde bulundurduğu 2 adet aplikatör sayesinde farklı derinlikteki tüm kıl köklerine ulaşma başarısı oldukça yüksektir.

FOTONA XP-MAX (ND-YAG) LAZER

Kliniğimizde kullanılan bu güçlü ve güvenilir lazer cihazı yüksek penetrasyon özelliği sayesinde;

1-Epilasyon,

2-Kılcal damarlar,

3-Örümcek benler ve damar benleri,

4-Akne,

5-Cilt yenileme tedavilerinde kullanılmaktadır.

Fotona xp-max Nd-Yag lazerle yapılan epilasyonda, hedef melaninden çok kıl köküdür. Bu özelliği sayesinde kılın rengi ve kalınlığı tedavi başarısını etkilemez. Alexandrite ve IPL cihazlarında üst epidermal bölgeye ve melanine odaklanan lazer ışını yanıklara neden olur fakat, Fotona xp-max Nd-Yag lazerde odak sadece kıl kökü olduğundan dolayı ciltte yanık riski yoktur. Bu nedenle koyu tenli cilt tiplerinde bile, yaz kış güvenle uygulanabilecek güvenilir bir lazerdir. En sorunlu bölge olarak bilinen yüz bölgesinde bile en başarılı lazer oldukları,literatürlerde belirtilmektedir..

Sonuç alma başarısı açısından diğer lazerlerle kıyaslandığında, en hızlı lazer olarak bilinmektedir.

4mm’ye kadar olan kılcal damar, örümcek ve damar benleri ve Rosacea hastalığı tedavisinde çok hızlı ve başarılı sonuçlar verir. 4-6 ayda bir yapılan 2-3 seans sonrası, en az %80-90 başarılıdır.

Akne ve sivilce tedavisinde problemin durumuna göre, ayda bir veya diğer tedavilere ek olarak kullanıldığında, cildin yağ dengesini tamamen değiştirerek dengeler.

Nonablatif (cildi soymadan) yapılan cilt yenileme programı ise, diğer lazerlerde olmayan scanner (tarayıcı) başlığı ile uygulanır. İşlem sonrası ciltte hiçbir reaksiyon olmadan normal hayatınıza dönebileceğiniz bir tedavidir. Kollajen uyarımı sayesinde gözenekleri küçültür, ince çizgileri hafifletir ve ciltte sıkılaşma sağlar.

Dr. Gül FENNİBİLEK